Wiktoria i Lazuryt – jadalnie w stylu klasycznym

Wiktoria i Lazuryt – jadalnie w stylu klasycznym

 

Wspólne spożywanie posiłków łączy rodzinę i zacieśnia więzi, podnosi poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Dlatego też jadalnia to często centralne, najważniejsze miejsce domu, odzwierciedlające gust, ale też status i prestiż gospodarzy.

Jeżeli z sentymentem czytamy książki i oglądamy filmy, których akcja rozgrywa się w dworkach, pałacach i apartamentach sprzed stu lub więcej lat i marzymy, by przebywać w podobnym otoczeniu, na pewno zainteresuje nas kolekcja mebli Wiktoria firmy MEBIN. Bryły o wyrafinowanym kształcie charakteryzuje wyjątkowa staranność wykonania, a także ozdobne uchwyty, dekoracyjne elementy na frontach oraz wyróżniające je spośród innych propozycji finezyjnie wygięte nóżki. Dostępne są w szlachetnym wybarwieniu wenge lub zestawieniu wenge-wanilia, w wersji płaskiej lub wypukło-wklęsłej. Na środku jadalni możemy ustawić oryginalnie rozkładany stół na nodze kolumnowej. Na co dzień wystarczy nam blat o długości 160 centymetrów, a wydając przyjęcie, powiększymy go aż o 2 metry. Rozsuwany blat został polakierowany środkiem odpornym na wysokie temperatury i alkohol. Zastawę stołową przechowamy w witrynce z 4 przeszklonymi drzwiami, a zapasowe obrusy i mniej reprezentacyjne wyposażenie na półkach i w szufladach komody. Wiktoria, choć wygląda jak przeniesiona sprzed wielu dziesiątków lat, została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, jak system cichego domyku, czy oświetlenie LED półek za przeszkleniami. Jadalnia Wiktoria to ekskluzywna oferta dla użytkownika o wysmakowanym guście, ale ma też swoje wymagania: potrzebuje przestrzeni oraz oprawy w podobnym stylu. Możemy zestawić ją z salonem urządzonym meblami z tej samej kolekcji i udekorować równie wykwintnymi dodatkami, na przykład obrazami lub lustrem w ozdobnych ramach.

Użytkowników, którzy cenią solidnie wykonane klasyczne meble wysokiej jakości, dające dużą swobodę aranżacyjną, na pewno zadowoli kolekcja Lazuryt. Doskonale zaprezentuje swoją jakość i klasę zarówno w stylizowanych wnętrzach w towarzystwie kryształowego lub złoconego żyrandola i wytwornych tkanin na ścianach, jak i sprawdzi się w stylu eklektycznym z bardziej nowoczesnymi elementami wystroju. Zależnie od potrzeb, upodobań i powierzchni, jaką dysponujemy, w centralnym miejscu ustawimy imponujący rozsuwany stół prostokątny lub okrągły z praktycznym obrotowym blatem. Talerze, sztućce i inne niezbędne akcesoria umieścimy w zamykanych szafkach komody lub za oryginalnym, efektownym przeszkleniem witryny z oświetleniem typu LED. Wszystkie bryły posiadają fronty z litego drewna i flokowane tyły – pokryte specjalną powłoką przypominającą zamsz. Lazuryt dostępny jest aż w trzech różnych wariantach kolorystycznych: biały ze złotą patyną, czereśnia antyczna i kasztan, co zwiększa nasze możliwości aranżacyjne.

Dzięki odpowiedniej, starannej oprawie zarówno codzienne rodzinne posiłki, jak i wystawne przyjęcia mogą stać się również ucztą dla innych zmysłów. Dania smakują lepiej w otoczeniu eleganckich, pieczołowicie wykonanych mebli, pięknej zastawy stołowej, stylowych dodatków, pachnących kwiatów, a goście przyjmowani w takim otoczeniu na pewno poczują się wyróżnieni i docenią starania gospodarzy.

W artykule wykorzystano opisy i zdjęcia kolekcji firmy Mebin.