Meble w dwóch kolorach

Meble w dwóch kolorach

Kolorystyczne duety były, są i będą modne. Pozwalają stworzyć nowoczesną i stylową aranżację bez nudy.

 

Zacznijmy od magii kontrastów. Zestawienie dwóch przeciwstawnych barw sprawia, że stylizacja nabiera wyrazu, charakteru. Dwukolorowe meble z kolekcji Corino łączą jasną kolorystykę z ciemną. Są wykonane z elementów litego drewna dębowego i naturalnej okleiny dębowej, uzupełnione wstawkami ze szkła czy tkaniny obiciowej. Czerń dodaje tym bryłom o prostych geometrycznych formach elegancji, a jasne  „oprawy” w odcieniu dębu  naturalnego wnoszą optyczną lekkość.

Do salonu, w którym przenikają się strefy pokoju dziennego, jadalniana i kuchenna, doskonale będą pasowały witryny wiszące i stojące, z licznymi przeszkleniami, a także delikatnym LED-owym oświetleniem półek, tworzącym piękną grę światła na powierzchniach ze szkła lacobel. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne i pomysłowe kredensy –  w jednej wersji wewnątrz mieszczą półki i szuflady, w innej – zamiast szuflad jest barek z miejscem odpowiednim na wina. Do wyboru mamy również specjalne szafki z barkiem oraz wysoki, narożny model obrotowy. Ten ostatni na co dzień pełni funkcję witryny z półkami, a przy specjalnych okazjach zamienia się w ekskluzywny barek z zawieszkami na kieliszki i pojemnymi półkami na trunki i akcesoria niezbędne do przygotowywania drinków.

Dualna, kontrastowa kolorystyka może zostać efektownie powtórzona w zestawieniu jasnego stolika kawowego i dobranych do niego puf tapicerowanych ciemną, prążkowaną tkaniną, ze wstawkami z jasnego drewna. Całość dobrze wygląda na tle grafitowej ceglanej ściany i jasnego drewna podłogi.

Spójna paleta barw i przemyślane granie kontrastem sprawiają, że powstaje nietuzinkowe wnętrze, przyjemne dla domowników oraz gości.

Równie ciekawie prezentują się meble, w których barwy nie kontrastują ze sobą, tylko uzupełniają się. W kolekcji Rimini dąb burgundzki o głębokiej, brązowej barwie doskonale harmonizuje z czarnymi wstawkami. Takie zestawienie dodaje szyku i podkreśla reprezentacyjny charakter salonu. Przywodzi na myśl styl klasyczny, pełen dbałości o jakość i detale. Z drugiej strony połączenie prostych brył z asymetrią ich wykończeń wprowadza nastrój nowoczesności. Dzięki temu kolekcja doskonale pasuje zarówno do tradycyjnie urządzonego pomieszczenia, jak i  kompozycji z nutą szaleństwa rodem z nurtu industrialnego. Na tle jasnych ścian i podłogi masywne meble nabierają lekkości, nie przytłaczają wnętrza. Akcenty z czarnego szkła, podświetlonego LED-ami, intrygują i wnoszą odrobinę tajemniczości.

W serii Rimini znajdziemy wysokie pojedyncze i podwójne witryny, szafki RTV w wersji mini i maxi, dwu- i trzydrzwiowe komody z szufladami lub bez nich, panele telewizyjne w dwóch rozmiarach. Do kompletu dobierzmy stolik kawowy z pufami, w których dominuje czerń, a dekoracją są wstawki w kolorze dębu burgundzkiego.

Prezentowane meble wyposażono w nowoczesny system push to open – delikatny nacisk na front powoduje wysunięcie się szuflady lub otwarcie drzwiczek.

W artykule wykorzystano aranżacje firmy Mebin.