• Meb Sli 07
  • Meb Sli Min 011
  • Meb Sli Min 06

W przestronnej jadalni

W przestronnej jadalni

Zapach świeżo upieczonego ciasta, stół nakryty śnieżnobiałym obrusem, porcelanowa waza wyjęta z kredensu. Mile wspomnienie z dzieciństwa? Przenieśmy trochę tego klimatu do swego domu.

Jeśli posiadamy obszerny dom czy mieszkanie, urządźmy przestronną, komfortową jadalnię. Sprawdzi się zarówno jako oddzielne pomieszczenie, jak i w wersji otwartej na salon.

Wybierzmy duży stół. Powinien ładnie prezentować się nawet bez obrusa i pasować do pozostałych mebli, przede wszystkim komponować się z kompletem krzeseł. Od wieków ceni się modele drewniane – ze względu na trwałość i ponadczasowość. Uniwersalny kształt to prostokąt, gdyż łatwo dopasować go w różne punkty mieszkania. Blat musi być twardy i gładki, odporny na zarysowania, wysokie temperatury oraz alkohol.

Zadbajmy o dobre i równomierne oświetlenie stołu. W jego pobliżu koniecznie ustawmy też kredens. Tradycyjny mebel na naczynia i „bieliznę stołową” był wielokondygnacyjny, często z jedną częścią składającą się z otwartych półek. Dziś w tej roli doskonale sprawdzą się elegancka komoda oraz towarzyszące jej stojące i wiszące witryny.

Pamiętajmy, że styl jadalni powinien współgrać z całym mieszkaniem.

W naszej aranżacji wysoki sufit o widocznym belkowaniu, duże lampy o drucianych kloszach, potrójny zegar z czarnym cyferblatem, biel i szarości tworzą klimat industrialny, w który doskonale wpisują się meble Sempre w odcieniu rustykalnym i brązu antycznego. Blat stołu na kolumnowej nodze można rozsunąć na długość ponad trzech metrów. Komoda, witryny i barek mają fronty z litego drewna, a korpusy z naturalnej okleiny dębowej. Gdy podświetlimy LED-ami przeszklone półki, uzyskamy magiczny soft loft.

A gdy znudzą się akcenty industrialne? Jeśli dodamy nieco roślin w doniczkach, narzucimy na stół serwetę z motywem kwiatowym, na podłodze położymy dywan, wprowadzimy trochę niebieskości, fioletów i tkanin, stworzymy zupełnie nowe wnętrze: w tonacji prowansalskiej, rustykalnej czy toskańskiej.

Miłośnicy klasyki w bardzo nowoczesnym wydaniu niech zatrzymają wzrok na kolekcji Korso. Za pomocą ciemnych brył o barwie orzecha burgundzkiego z akcentami czerni albo rdzy, betonu czy stali szczotkowanej uda się stworzyć  wytworną, niebanalną  jadalnię z przeszklonymi i oświetlonymi LED-ami witrynami, posrebrzanymi świecznikami, żyrandolem. W centrum znajduje się stół z krzesłami. Na tle szarych ścian, dywanu i podłogi meble, choć masywne, wyglądają niezwykle lekko, zdają się lewitować.

 

Zestaw Corino o głębokim wybarwieniu orzecha i czerni w duecie z równie ciemną i błyszczącą podłogą to propozycja dla wielbicieli nastrojowych aranżacji. Ta stylizacja jest też kwintesencją szyku. Całość rozjaśniają beżowe ściany i wielkie okno zasłonięte jasnymi żaluzjami, dzięki czemu jadalnia wydaje się jeszcze większa niż w rzeczywistości. Stół z dokładanym wsadem może w każdej chwili stać się trzymetrowym meblem. Towarzyszą mu krzesła pokryte grafitową tkaniną obiciową. Wysoka witryna pełni rolę nowoczesnego kredensu. Jest pięknie i ponadczasowo.

W artykule wykorzystano meble i aranżacje firmy Mebin

 

 

Ostatnie aktualności

Riva_jadalnia_1 jpg

Stół najważniejszy mebel na święta

Stół – najważniejszy mebel na święta Nigdy nie był „zwykłym meblem”, a w czasie świąt jego ranga jes …

Czytaj więcej