Dla prasy

Materiały tekstowe

Artykuły prasowe

Komunikaty prasowe

Materiały graficzne

Kontakt

Meble Topaz – współczesna interpretacja mieszczańskiego stylu

Luty 2011

Naturalny materiał, czyli lite drewno w kolorze ciepłego orzecha, proste, stabilne i funkcjonalne bryły, oryginalnie frezowane cokoły, wieńce i blaty, jakość i precyzja wykończenia, a także nowoczesna technologia w połączeniu ze znajomością stolarskiego rzemiosła – oto recepta firmy Mebin, producenta mebli stylowych i nowoczesnych na udaną kolekcję.
Kolekcja Topaz składa się z ponad trzydziestu elementów, którymi można wygodnie umeblować salon, jadalnię, sypialnię z garderobą, czy domową bibliotekę. Bogactwo i różnorodność mebli z frontami z litego drewna pozwala na taką aranżację tych pomieszczeń, aby w pełni zaspokajały oczekiwania przyszłych użytkowników.
Sypialnia z garderobą z kolekcji Topaz oferuje przede wszystkim wygodne dwuosobowe łóżko z podświetleniem szczytu górnego – takie rozwiązanie stwarza w pomieszczeniu ciepły, intymny klimat i pozwala uniknąć dodatkowego oświetlenia. Klienci mogą również dobierać pozostałe elementy należące do wyposażenia sypialni, a więc: szafki nocne, komodę, toaletkę z lustrem i dwa rodzaje szaf – dwu i trójdzielną. W takiej sypialni łatwo utrzymać porządek – zapewnią go funkcjonalna szafa i komoda, spędzić czas na lekturze korzystając z oryginalnego oświetlenia oraz miło zasypiać w komfortowym łóżku.
Z kolei w przestronnej jadalni, jednym z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń domu, nie może zabraknąć pięknego rozkładanego, prostego stołu z gustownym frezowanym obrzeżem oraz wygodnych, tapicerowanych krzeseł z wysokimi oparciami. Duża witryna z podświetlanym wnętrzem, pojemna komoda i szafka z barkiem pozwolą na ukrycie podręcznych domowych sprzętów, bądź znakomitą ekspozycję najpiękniejszych egzemplarzy rodowych sreber, czy porcelany. Warto wspomnieć, iż w meblach z kolekcji Topaz zastosowano również tak charakterystyczne elementy, dla wszystkich systemów producenta, jak: aksamitowane tyły witryn i szafek, subtelne ich oświetlenie wydobywające cały urok prezentowanych naczyń i bibelotów, oryginalne piaskowane wzory na szybach korespondujące z kształtem mebla oraz niezwykle staranne wykończenie detali. Solidność i różnorodność form z tej kolekcji nasuwa pewne skojarzenia z mieszczańskim stylem meblowania mieszkań kamienic w Polsce okresu międzywojennego. Jest kwestią gustu i odrobiny fantazji czy nasze mieszkanie będzie repliką takiego pomieszczenia, czy też zdecydujemy się na bardziej współczesną aranżację. Kolekcja Topaz nie narzuca jednak sztywnej interpretacji - prostota tych mebli i bogaty garnitur pozwalają na swobodę w wyborze własnego, indywidualnego stylu.
Dla zwolenników zdrowego stylu życia zapewne cenną będzie informacja, iż wszystkie elementy tej wyjątkowej kolekcji są lakierowane najbardziej pożądanymi, bo przyjaznymi dla środowiska i użytkownika lakierami wodnymi, których istotną cechą jest brak odbarwień pod wpływem światła słonecznego.
Topaz to kolekcja uniwersalna, która czerpie inspirację z dobrych wzorów solidnego, mieszczańskiego stylu. Prostota, funkcjonalność i bogactwo rozwiązań przesądzają o popularności tej kolekcji, sprawiając równocześnie, iż grono zadowolonych użytkowników będzie się nieustannie powiększać.
Materiał prasowy firmy Mebin 

Pobierz tekst artykułu w formacie MS Word - plik DOC/ZIP