• Meb Sli 07
  • Meb Sli Min 011
  • Meb Sli Min 06

Dąb naturalny czy orzech – wybierz kolorystykę mebli do salonu i sypialni

Dąb naturalny czy orzech – wybierz kolorystykę mebli do salonu i sypialni

Wystrój mieszkania powinien pasować do naszego charakteru, temperamentu, sposobu życia. Ma pozwalać się zrelaksować, a jednocześnie dodawać pozytywnej energii. Dużą rolę odrywają w nim kolory.

Dąb z burgundem

Sypialnia jest szczególnym pomieszczeniem. Urządzamy ją najczęściej w najdalszym i najcichszym zakątku domu, z dala od codziennego zgiełku i wzroku gości. Jest tylko dla nas.

Proponujemy stylizację o wyrazistych barwach, w której dużą powierzchnię za wezgłowiem łóżka, aż po sam sufit, pokryto tkaniną w kolorze burgunda. Świetnie koresponduje ona z ciemną drewnianą podłogą, a także z jasnymi ścianami, dzięki którym wnętrze nie traci na przestronności. Na takim tle doskonale prezentują się meble o ciepłym wybarwieniu dębu naturalnego zestawionego z ciemną tkaniną obiciową: szerokie łoże z ławeczką, pojemna szafa-garderoba z lustrzanymi drzwiami, elegancka toaletka. Połączenie tkanin i drewna wpływa na przytulność wnętrza i przywodzi na myśl dawne alkowy. Dodatki, jak dywan przypominający szaro-beżowe kamienie na dnie rzeki, duża grafika z rozłożystym drzewem i zielona roślina w donicy, wprowadzają dobrą energię płynącą ze świata natury i pobudzają wyobraźnię.

Barwy dębu i burgunda mogą zaistnieć też w salonie. Jedną ze ścian pokryjmy tapetą w kolorze wina. Uzupełnieniem będą beżowe ściany i drewniana, ciemna podłoga z jasnym dywanem. W tę kompozycję znakomicie wpiszą się szafka z barkiem i kredens o kontrastowym połączeniu jasnego dębu oraz czarnego szkła lacobel. W intrygujący dialog wejdzie z nimi solidny, rozkładany dębowy stół z kompletem wysokich krzeseł o ciemnych siedziskach. Duże okna i dzienne światło sprawią, że salon wyda się jeszcze większy. Nowoczesność tej aranżacji podkreślają szklane powierzchnie, a także duże klosze lamp, świeczniki w formie schematycznych postaci i współczesna grafika.

Klimatyczny orzech

Ciemne drewno wnosi do stylizacji klimat i szlachetność. Meble w tonacji orzecha w zestawieniu z ciemną tkaniną obiciową wystarczy wyeksponować na tle białych lub szarych sypialnianych ścian i podłogi, by uwodziły swą elegancją. To propozycja dla osób kochających harmonię. Potrójny zegar z czarnym cyferblatem, nocne lampki z abażurami, wazony na komodzie, ramki, dywan, podświetlany zagłówek łóżka kreują pełną uroku, nastrojową sypialnię. Czerń dodaje wyrazu temu  pomieszczeniu. Całość emanuje spokojem tak ważnym dla naszej nocnej regeneracji.

Salon z garniturem mebli i podłogą w odcieniu noir to propozycja dla miłośników niesztampowej nowoczesnej klasyki oraz… romantyków. Orzechowe wybarwienie stołu, barku, witryn, krzeseł zostało podkreślone beżowym kolorem ścian o ciekawej, ceglanej fakturze, który jednocześnie rozjaśnia wnętrze. Ciemne bryły zachęcają do gry światłem. Delikatnie podświetlone LED-ami górne półki narożnego, obrotowego barku, światła lamp, odpowiednio rozmieszczonych świec, odbijając się w połyskujących gładkich taflach frontów mebli czy podłogi, wyczarują salon, który zachwyci domowników i gości.

W artykule wykorzystano aranżacje oraz meble z linii Corino firmy Mebin.

 

Ostatnie aktualności

Riva_jadalnia_1 jpg

Stół najważniejszy mebel na święta

Stół – najważniejszy mebel na święta Nigdy nie był „zwykłym meblem”, a w czasie świąt jego ranga jes …

Czytaj więcej